Három verseny a hétvégén!

Három versenyen is szerepeltek a Veszprémi Úszó Klub versenyzői a hétvégén!

Október 20-án, az Úszósuli körverseny első állomásán,17-en képviselték egyesületünket Pápán.A versenyen 14 egyesület, 240 úszója vett részt. Dicséret illeti az összes versenyzőnket, mert nagyon lelkesen, jókedvűen és tudásuk legjavát nyújtva versenyeztek! Ennek eredményeként 5 arany, 3 ezüst és 2 bronzérmet szereztek, amivel a csapatverseny 7. helyén végzett a VUK!

Aranyérmes: KALMÁR BENCE (50m gyors), BÁNÓ OLIVÉR (50m hát), HORVÁTH MIKLÓS (50m hát, 50m mell, 100m                           vegyes)

Ezüstérmes: KOVÁCS-PIMPER GERGŐ (25m gyors, 25m hát), GYULAI JÁZMIN (50m gyors)

Bronzérmet nyert:KALMÁR BENCE ( 50m mell), HORVÁTH MIKLÓS (50m gyors)

Három verseny a hétvégén! - Úszósuli Körverseny résztvevői

Úszósuli Körverseny résztvevői

Ugyanekkor igazolt versenyzőink is megkezdték a versenyszezont, ők a Budapest kupán mutatkoztak be. A Tüske uszodában 30 egyesület, 348 úszója állt rajtkőre, köztük egyesületünk 17 versenyzője, akik 50m-es számokban és 800m gyorson adhattak számot jelenlegi formájukról. Bár két-két korosztályt közösen értékeltek a rendezők, így is sikerült egy arany és három bronzéremmel zárni a versenyt. Ezzel a teljesítménnyel a csapatversenyben a 8. helyen végeztünk!

Aranyérmes: PINTÉR ÁDÁM (800m gyors)

Bronzérmet szerzett: BÁNÓ VIKTÓRIA (50m hát), HEGYHÁTI ZOÉ (50m mell), 4x50m mix vegyesváltó: BAJAI ALEXANDER-HEGYHÁTI ZOÉ-NYIRI VILLŐ-PINTÉR ÁDÁM összetételben

 

9-10 éves igazolt versenyzőink pedig október 21-én, a budapesti Utánpótlás versenyen mutatkoztak be.Egyesületünket Gombás Médea, Kovács Enikő Csenge és Kovács Botond képviselte, akik 100m mell, 100m pillangó és 200m gyorsúszásban mérték össze tudásukat az ország minden tájáról érkező versenytársakkal. Ügyesen versenyeztek, több új egyéni csúcs is született!

A versenyeken résztvevőknek gratulálunk!

Eredményeik a csatolt dokumentumokban megtekinthető!