Országos Serdülő Bajnokság

2018. július 25-28 között Győrben zajlott a Serdülők Országos Bajnoksága,  ahol a 2003 és fiatalabb lányok illetve a 2002 és fiatalabb fiúk versengtek egymással négy napon keresztül. Egyesületünket Balogh János öt fiú tanítványa:MÜRKLI MÁRTON, PÁLL SEBESTYÉN, BÁNÓ SZABOLCS, PINTÉR ÁDÁM, VEISZ RICHÁRD képviselte, kiegészülve a mix váltókra két gyermek korosztályú lánnyal: BÁNÓ VIKTÓRIÁVAL és NYIRI VILLŐVEL.

Az OB. legnagyobb sikerét a 4x200m fiú gyorsváltó szereplése hozta, akik óriási küzdelemben, hatalmas akarással, igazi csapatmunkával a harmadik helyen végeztek és bronzérmet vehettek át Wladár Sándortól. A csapat tagjai voltak: PÁLL SEBESTYÉN, PINTÉR ÁDÁM, MÜRKLI MÁRTON, BÁNÓ SZABOLCS (döntőben), VEISZ RICHÁRD (előfutamban). A fiúk a 4x100m gyorsváltóval is döntőbe jutottak, ahol szintén nagy csatában a kiváló, 6. helyen értek célba.

Egyéni számokban MÜRKLI MÁRTON több számban is döntőbe jutott, ahol nagyszerű versenyzéssel, értékes helyezéseket ért el:4. helyen végzett 800m gyorson, 6.helyezett lett 400m gyorson és 1500m gyorson, 7.helyen ért célba 200m gyorson.100m gyorson pedig  B-döntősként, a 14. helyen zárta a versenyt.

PÁLL SEBESTYÉN négy számban egyéni legjobbját teljesítette! 200m gyorson pedig B-döntőbe jutott, ahol hatalmas egyéni csúcsot úszott és így a 10. helyen végzett ebben a versenyszámban.

PINTÉR ÁDÁM, a múlt heti Gyermek Országos Bajnokságon elért szenzációs eredményei után, Győrben öt számban állt rajthoz és folytatva remek formáját, 4 versenyszámból újabb egyéni csúcsokat úszott!

NYIRI VILLŐ 100m pillangón,BÁNÓ SZABOLCS három, VEISZ RICHÁRD négy versenyszámban teljesítette egyéni legjobbját a verseny során.

Összességében tehát remekül szerepeltek versenyzőink és egy igazán sikeres ob. után térhetnek megérdemelt nyári pihenőjükre!